if_flag-united-kingdom_748024.png
if_flag-czech-republic_748015.png
if_flag-germany_748067.png

FLAUTAS DE COLORES

Pavla Ryšavá

Anna Todorová

Helena Šimíková

Martina Komínková

Flautas de Colores je kvarteto zobcových fléten z Brna a vzniklo v roce 2010. Členkami jsou Pavla Ryšavá, Helena Šimíková (roz. Smékalová), Anna Todorová a Martina Komínková, která je současně také uměleckou vedoucí souboru.

Pestrý repertoár zahrnuje skladby z období středověku, renesance, baroka a proniká do žánrů minimalismu, jazzu a folklóru. Jeho součástí  je také množství zajímavých aranží (např. David a Goliáš od J. Ježka nebo Take Five od P. Desmonda).

Cílem souboru je předvést, že zobcová flétna je nástroj profesionální, na který lze hrát na vysoké úrovni technické i interpretační. Během koncertu vystřídají čtyři hráčky celou škálu fléten od vysokých, sopránových až po hluboké, basové, což poskytuje velké možnosti zvukové i repertoárové. Soubor je charakteristický svým hudebně živým projevem, nebojí se improvizace či zapojení neobvyklých prvků jako je zpěv a další.

Radost a hravost na jedné straně, naproti tomu soustředění, aby i ticho mělo svůj prostor a posluchači odcházeli občerstveni krásným zážitkem.